O depilacji męskich stref intymnych, czyli czy Oni też to robią?

wiosna-w-bokserkach

 

Depilować, epilować  wyrywać czy nie, a może użyć pasty cukrowej? Jak w obecnych czasach panowie mogą pozbyć się niechcianych włosów? Za depilacją okolic intymnych przemawiają nie tylko względy estetyczne ale przede wszystkim higieniczne!

Minęły czasy, kiedy męskość wiązała się z posiadaniem bujnego zarostu na klatce piersiowej oraz w okolicach intymnych. Nie tylko od kobiet wymaga się idealnej gładkości na nogach czy pod pachami. Coraz częściej panowie golą lub depilują klatkę piersiową i to nie tylko ze względów estetycznych ale też praktycznych- przy uprawianiu sportu, opalaniu ciała czy latem wygodniej jest mieć ciało bez zarostu.

Temat depilacji okolic intymnych ciągle stanowi w Polsce tabu – rzadko się o tym pisze i rozmawia, a panowie pozostają w tym temacie niedoinformowani. Z jednej strony mężczyźni wstydzą się zapytać jak można go bezboleśnie i trwale usunąć, z drugiej nie wiedzą gdzie mogą się zgłosić by włosów łonowych się pozbyć. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że niektóre kosmetyczki nie chcą wykonać zabiegu, a przez to komfort zestresowanego i tak pana jest jeszcze mniejszy.

Zarówno u młodych chłopców jak i dojrzałych mężczyzn za granicą od wielu lat na porządku dziennym jest posiadanie gładkiego ciała wokół krocza, co można zauważyć choćby w saunach. W Polsce pokutuje przekonanie, że golenie czy depilacja jest niemęska i bolesna. Jednak męskie ikony seksu – m.in. David Beckham, inni piłkarze i aktorzy podkreślają, że depilacja powinna być dla mężczyzn tak samo oczywista jak dla kobiet. Z czego mogą zatem skorzystać by usunąć włosy?

Najprostszym sposobem jest dobrze znane golenie, za pomocą maszynki. Ten sposób ma jednak szereg wad. Golenie jest szybkie, proste i tanie, niemniej bardzo uciążliwe. Bardzo łatwo o zacięcie czy podrażnienie, wrastanie włosów w delikatną skórę a także częste podrażnienie mieszków włosowych i, co za tym idzie, nieestetyczne czerwone krostki, które pojawiają się w miejscach wygolonych. Golenie jest dodatkowo krótkotrwałe, a nowo wyrośnięte włosy stają się jeszcze grubsze i wzmocnione. Plusem jest fakt, że można wykonać golenie samemu w domu.

Bezpiecznym sposobem, który daje natychmiastowy efekt depilacyjny jest użycie pasty cukrowej. Pasta cukrowa została niemal stworzona dla mężczyzn – mają oni niższy próg bólu niż kobiety, stąd tak ważne jest by zabieg był jak najmniej nieprzyjemny. Pasta cukrowa będzie zatem lepszym rozwiązaniem niż wosk, szczególnie w miejscach nadwrażliwych. „Wiele kosmetyczek nie chce wykonać zabiegu usunięcia włosów łonowych u panów ze względu na brak komfortu psychicznego – strach dotyczy także panów, którzy wstydzą się powierzyć depilację okolic krocza obcej osobie. Dlatego szczególnie podczas tego zabiegu potrzebne jest zaufanie do kosmetyczki i świadomość, że jest to osoba kompetentna i pewna tego, co robi. Ważna jest także intymność miejsca. W Nova 2 Day Spa mamy klientów, którzy przyjeżdżają na zabieg depilacji pastą cukrową do tej samej kosmetyczki od wielu lat i cenią sobie precyzję, profesjonalizm i spokojną atmosferę.” – dodaje Barbara Chmielewska – właścicielka Nova 2 Day Spa na Kabatach, w których możecie skorzystać z zabiegów depilacji okolic intymnych przy pomocy pasty cukrowej. Zabieg pasty cukrowej z czasem osłabia włosy – stają się one cieńsze, mniej widoczne i wolniej wyrastają.

A czy możemy pozbyć się ich NA ZAWSZE?!

epilacja mężczyźni

Na trwałe pozbycie się włosów z okolic intymnych jest jeden skuteczny sposób – epilacja laserem. Przed zabiegiem warto jest sprawdzić na jakim urządzeniu będzie on wykonywany – od niego zależy ostateczny efekt. „To, co możemy polecić panom, którzy chcą wydepilować okolice intymne to zabiegi na laserze diodowym MeDioStar Next. Urządzenie niemalże „zamraża” pole zabiegowe dając wyjątkowy komfort, bezbolesność a dodatkowo tryb Smooth Pulse przeznaczony jest do bardzo wrażliwych miejsc i sprawia, że epilacja okolic intymnych trwa zaledwie 6 minut” – podkreśla Milena Rzeczkowska – kierownik działu medycyny estetycznej Nova Group, który jest dystrybutorem wielu urządzeń do trwałej epilacji. Trwała epilacja przynosi widoczne rezultaty zwykle po 4-5 zabiegach. Po roku należy asekuracyjnie wykonać jeden zabieg dodatkowy i można cieszyć się ciałem bez włosów przez długi okres.